Bizim Hikayelerimiz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tanıtım

2 posters

Tanıtım Empty Tanıtım

Mesaj tarafından masalcı 27th Şubat 2010, 01:27

Tanıtım

Tanıtım Avatar4d

Hayattan ne bekliyorsunuz? Mutluluk , aşk , güzel dostluklar ,başarı , para ,güç... Her insanın hayattan beklentileri vardır. Tom Riddle da ölümsüzlüğü ve sonsuz gücü istedi. Bu uğurda her yolu denedi. Büyücü dünyasını dehşete ve kaosa boğdu. Ruhu gibi karanlık gecede bir bebek yüzünden yenilgiye uğradı ve insanlar derin bir gaflete düştü. Döneceğine ihtimal vermediler ; oysa on beş yıl sonra geri geldiğinde öfkesi ve gazabı her zamankinden fazlaydı ve onu durdurabilecek tek kişi , Harry Potter , kaderiyle yüzleşmek zorunda kalacaktı.

Tanıtım Gnlergeerken

Sirius Black'in ölümünden sonra okula dönen Harry Potter yeniden nefes alabildiğini fark eder. Lord Voldemort'u yok etme arzusu her zamankinden daha güçlüdür. Şimdi bir hedefi daha vardır ; onun öcünü alabilmek. Okul her seneki gibi devam ederken Slytherin ve Gryfindor arasındaki rekabet giderek güçlenmektedir. Ait oldukları geleceği bilen öğrenciler diğer tarafa karşı duvarlarını biraz daha yükseltmektedir. Draco Malfoy da ait olduğu yeri bilmektedir ve bir Ölüm Yiyen olmak için gün saymaktadır. Ancak , genç adam maskelerin ardındaki parçalanmış ruhları gördüğünde kendini sorgulamaya başlar. Her zaman hayalini kurduğu payeyi almayı gerçekten istemekte midir , o bir Ölüm Yiyen olmanın yükünü taşıyabilecek midir?

Tanıtım Cast2

NOTLAR

-Hikaye 6. senede geçmekte. Okula bir yaş daha geç başlandığını düşünerek yazıyorum ben yani Harry Potter'la aynı dönemdeki kahramanlarımız 18 yaşındalar , bu şekilde kabul ederseniz memnun olurum.

-Hikaye bir Dramione olarak düşünüldü. Ben öyle hissediyorum yani , yan çiftler olacak tabii. Ama henüz karar verebilmiş değilim. Gelecek 1-2 bölümde onlar da kendini belli eder diye düşünüyorum.

UYARILAR

-Harry Potter ve karakterlerinin tüm yasal hakları J.K. Rowling’e aittir, bu hikayeden hiçbir maddi gelir elde edilmemektedir.
-Herhangi bir yaş sınırı yoktur.

masalcı
Admin

http://bizimhikayelerimiz.yetkinforum.com

Tanıtım Empty Geri: Tanıtım

Mesaj tarafından Eva 23rd Haziran 2010, 18:36

Eh, evet bu foruma da damladım Begüm Abla, ilk mesajım bu baya heyecanlıyım vallahi söylemeden geçemeyeceğim Razz Ta 27 Şubatta başlamışsın hikayene, nerelere geldik diyorum, 18.bölümdeyiz normalde, o bölümleri de eklersen süper olur bence. Buraya forumlardaki mesajların aynısını atmayacağım, belki başka yönlerden anlatırım fici okurken ne hissettiğimi falan Very Happy Özel insanın özel sitesine özel yorumlar olacak bana göre. Neyse çok gevezelik yaptım ben. Başlıyorum tanıtım yorumuna.
Karşımızda sade ama şık bir tanıtım vardı. Hikayenin başladığı zamanları iyi özetlemişsin kesinlikle, Draco ile ilgili yazdığım kısım, beklentilerle ilgili yazdığın kısım çok şıktı bana göre. Tam anlamıyla hikayeye uyumlu, bölümler ilerledikçe her satırın tek tek işleneceğini gösteren bir tanıtımdı bence, o kadar iyiydi yani. Hatta bir bölümde Voldemort ile ilgili bir yazın vardı: “İnsanoğlu da ağaca benzer, ne denli yükseğe ve ışığa çıkmak isterse, o denli kök salar yere,aşağılara, karanlığa, deliliğe ve kötülüğe.” Bunu hatırladım bir anda, işte her bölümün, her satırın birbirine ne güzel bağlarla tutunmuş olduğuna bir kanıt. Bilirsin ben çok dikkat ederim böyle durumlara, önceki bölümlerden ayrıntılar, okuduğum bölümdeki satır araları falan ilgimi çeker, bunlarla sonraki bölümleri tahmin etmeye çalışırım ve yazar da fic içerisindeki bağı koparmamak için emek sarfediyorsa, mükemmel şeyler hazırlıyorsa bu takdire şayandır ki seni de her yerde takdir ederim, örnek gösteririm biliyorsun I love you "maskelerin ardındaki parçalanmış ruhlar" bu kalıbı çok sevmiştim ya. Eh metaforlar, zıtlıklar vs. çok düşkünüm bilirsin, her bölüme bir-iki tane koyup yakalıyorsun beni valla Very Happy Son olarak toparlarsam yazım stilin, içerik vs. ile çok başarılı, gelecek bölümlere uyumlu bir tanıtımdı, görsellere emek harcamışsın belli, ki gayet de hoş çalışmalar olmuş, ellerine sağlık canım. Forumun biraz da olsa canlanması dileğiyle Razz
Eva
Eva

Tanıtım Empty Geri: Tanıtım

Mesaj tarafından masalcı 23rd Haziran 2010, 21:05

Minik kuşum gelmiş, hoş gelmiiiiş =) İlk mesajın hayırlı uğurlu olsun hayatım yaaa. Gerçekten uzun süre oldu yani. Ekleyeceğim canım aklımda bulunsun. Ay bu güzel bir haber oldu, ne hissettiğini okumayı cidden isterim zira. Ah canım, özel insandan olacak bir de bu yorumlar Very Happy

Şık bulmana sevindim cidden. Kesinlikle gelecek hakkında yol gösteriyordu yazdıklarım, yavaş yavaş da çıkıyor zaten. Aaa, aklına geldi demek, ne mutlu bana o zaman Very Happy Evet canım bilmez miyim, aynı şeyi düşünüyoruz zaten. Ay utandım sen öyle diyince, elimden geleni yapmaya çalışıyorum diyelim. Metaforlara da bayılıyoruz, yerleştiriyorum araya öyleee Very Happy Emek harcandı evet:D Ah hayatım, heyecan yaptım şimdi biliyor musun? Bunu yeniden yaşattığın için kucak dolusu sevgiler minik kuşuuuum.

masalcı
Admin

http://bizimhikayelerimiz.yetkinforum.com